Pytanie: Co to są nasiona feminizowane?

Odpowiedź: W naszym sklepie sprzedajemy tylko nasiona feminizowane. Feminizowane nasiona marihuany to w 99% czyste żeńskie nasiona konopi. To właśnie feminizowane nasiona marihuany są najbardziej pożądane przez kolekcjonerów.

Pytanie: Co to są nasiona regularne?

Odpowiedź: Niestety w naszym sklepie nie sprzedajemy regularnych nasion marihuany. Regularne nasiona marihuany to nasiona które naturalnie występują w środowisku. 50% to nasiona męskie, a drugie 50% to nasiona żeńskie.

Pytanie: Czy kiełkowanie i uprawa nasion w Polsce jest legalna?


Odpowiedź: W naszym kraju kiełkowanie i uprawa nasion marihuany są nielegalne, więc nie możemy udzielać żadnych informacji na ten temat. Kupując u nas nasiona konopi deklarujesz że nie masz zamiaru ich kiełkować, ani uprawiać.

Pytanie: Jak przechowujemy nasiona?

Odpowiedź: W naszym sklepie przechowujemy nasiona marihuany w specjalnie przygotowanej do tego lodówce z systemem obniżania wilgotności w powietrzu. Mimo tego że trwałość nasion w takich warunkach wynosi nawet do 3 lat, my nie trzymamy ich dłużej niż 12 miesięcy. To gwarantuje że towar który zamówisz jest tak świeży jak tylko to możliwe. Żeby zachować jak najdłuższą przydatność do użycia zakupionych przez Ciebie nasion marihuany muszą być spełnione 3 warunki:


1. Światło - w pomieszczeniu musi panować zupełna ciemność. Światło degraduje substancje życiowe zawarte w nasionach konopi

2. Wilgotność - nasiona marihuany muszą być szczelnie zamknięte w suchym pojemniku o obniżonej wilgotności. Bez dostępu powietrza z zewnątrz

3. Temperatura - najlepsza temperatura do przechowywania nasion konopi to około 4° C. Po prostu trzymamy je w lodówce


Pytanie: Jaka jest trwałość nasion konopi?

Odpowiedź: W temperaturze pokojowej standardowo nasiona konopi indyjskich w warunkach pokojowych (20-25° C) mogą leżeć około 12 miesięcy. Po tym okresie zaczynają zachodzić w nich procesy które w skutkują obniżeniem kiełkowania.

- Lodówka - W lodówce nasiona marihuany zachowują swoją świeżość nawet do 2-3 lat.

- Zamrażarka - żeby trzymać nasiona konopi dłużej niż 2 lata bez rażącej utraty na ich jakości, trzeba je zamrozić. Temperatura optymalna to -20° C i praktycznie zerowa wilgotność. W takich warunkach nasiona mogą leżeć nawet 20 lat. 

Uwaga! Jeśli zamrozimy nasiona konopi bez dokładnego osuszenia, cząsteczki wody które zostaną w ziarenku zwiększą swoją objętość i spowodują pęknięcie nasiona oraz jego zniszczenie.


Pytanie: Czy nasiona konopi są legalne?

Odpowiedź: Tak to legalne! Handel oraz posiadanie nasion konopi jest całkowicie legalne w Polsce oraz w większości krajów Unii Europejskiej. Zgodnie z konwencją wiedeńską z 1961 roku, nasiona konopi nie zaliczają się do o środków odurzających. Nasiona marihuany nie zawierają żadnych substancji psychoaktywnych i nie są traktowane jak narkotyk u rozumieniu ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Legalnym jest kupno, sprzedaż, posiadanie, udostępnianie nasion konopi we wszystkich celach nie związanych z łamaniem prawa. Uprawa jak również kiełkowanie nasion czy samo przygotowanie do uprawy jest nie zgodne z prawem. Nie popieramy łamania prawa i wysyłamy nasiona wyłącznie pod warunkiem, że nasi klienci nie używają ich do nielegalnych celów.